Leren in de praktijk: hoe is het om BBL’er te zijn bij Heesen Yachts? - Careers at Heesen Yachts
Careers at Heesen Yachts - Heesen Yachts bouwt al meer dan 40 jaar luxe jachten met een uitzonderlijk niveau van engineering en aandacht voor detail.
Home
  • NL
Careers at Heesen Yachts - Heesen Yachts bouwt al meer dan 40 jaar luxe jachten met een uitzonderlijk niveau van engineering en aandacht voor detail.
  • Vacatures
  • Over Heesen
    • Heesen in Oss
    • Heesen in Winterswijk
  • Heesen Academy
  • Studenten en starters
  • Nieuws
  • Heesenyachts.com
Heesen Yachts bouwt al meer dan 40 jaar luxe jachten met een uitzonderlijk niveau van engineering en aandacht voor detail.

Copyright Heesen Yachts Sales B.V. © 2025
All Rights Reserved
  • Contact
  • Disclaimer
  • Privacy Policy
linkedin facebook instagram twitter youtube
25Jun

Leren in de praktijk: hoe is het om BBL’er te zijn bij Heesen Yachts?

Een vak leer je niet alleen in het klaslokaal, maar vooral op de werkvloer. Een BBL-traject (Beroeps Begeleidende Leerweg) combineert werken en leren, en geeft je de kans om ervaring op te doen in de praktijk. Bij Heesen volgen meerdere collega’s op dit moment zo’n traject, verspreid over verschillende afdelingen. We spraken een aantal van hen over hun beweegredenen, hun dagelijkse werk en wat ze anderen zouden aanraden die twijfelen over een BBL-route.

Een keuze die bij je past

De reden om voor een BBL-plek bij Heesen te kiezen, verschilt per persoon. Voor sommigen speelde het bedrijf al een rol binnen hun familie of netwerk. Thijs hoorde via zijn vader en oom positieve verhalen over het bedrijf, wat zijn interesse aanwakkerde. Voor anderen was het vooral het gevoel bij de eerste kennismaking dat de doorslag gaf. Joey bijvoorbeeld had nog geen ervaring in de techniek, maar voelde zich direct welkom:

“Na een meeloopdag was ik enthousiast. Er werd goed meegedacht over waar ik het beste zou passen.” Ook de mogelijkheid om al te starten met werken voordat het schooljaar officieel begon, gaf hem vertrouwen. Het laat zien dat er ruimte is voor maatwerk – iets wat voor vele prettig werkt in zo’n leertraject.

Leren in de praktijk: hoe is het om BBL’er te zijn bij Heesen Yachts? 1

Geen dag is hetzelfde

Hoewel de meeste BBL’ers een vast ritme hebben in werktijden, is de invulling van hun dag zelden hetzelfde. Veel van hen werken aan wisselende onderdelen van het productieproces. De ene dag is dat het leggen van leidingen of luchtkanalen, de andere dag het in elkaar zetten of afwerken van interieurstukken. “Ik weet van tevoren nooit precies wat ik die dag ga doen,” zegt Joey. “Dat maakt het afwisselend en interessant.” Ook Stijn ervaart die variatie als positief. Hij vertelt dat hij regelmatig met iets nieuws bezig is en dat dat hem scherp houdt. Voor vele maakt juist die afwisseling het verschil – het zorgt voor uitdaging én voor de kans om steeds iets nieuws te leren.

Leren op school én op de werkvloer

Een belangrijk onderdeel van het BBL-traject is het verbinden van theorie en praktijk. Op school leer je de basis: denk aan veilig werken met machines, het herkennen van materialen of het lezen van technische tekeningen. Op de werkvloer zie je vervolgens hoe die kennis toegepast wordt. Sep merkt dat hij dagelijks werkt met hydraulische systemen, waar hij op school lessen over krijgt.

“Het is fijn dat je meteen snapt waar je het voor doet. Dat maakt het leren concreter.” Ook Hessel vertelt dat hij in zijn opleiding steeds meer vakken krijgt die aansluiten op het werk: van verduurzaming tot procesverbetering. Het maakt het makkelijker om verbanden te leggen tussen school en praktijk, en versterkt het leerproces.

Samenwerken in de praktijk

De meeste BBL’ers benoemen de werksfeer als iets wat hun leerervaring positief beïnvloedt. Ondanks dat Heesen een groot bedrijf is, wordt er op afdelingsniveau gewerkt in kleinere teams. Collega’s kennen elkaar goed en nemen de tijd om iets uit te leggen of mee te denken. “Als ik ergens niet uitkom, is er altijd wel iemand die me helpt,” zegt Stijn.

Daan benadrukt dat de collegialiteit het werk lichter maakt. Je werkt weliswaar aan je eigen taken, maar altijd als onderdeel van een team. Die ondersteuning is vooral in het begin belangrijk – het zorgt ervoor dat je je snel thuis voelt en durft te leren.

Leren in de praktijk: hoe is het om BBL’er te zijn bij Heesen Yachts? 2

Twijfel je nog? Dit zijn hun tips

Een BBL-traject is intensief: je combineert school en werk, en dat vraagt discipline en inzet. Tegelijkertijd biedt het volgens de BBL’ers ook veel voordelen. Je verdient direct een salaris, doet praktijkervaring op en krijgt begeleiding van ervaren collega’s. Stijn ziet het als een goede voorbereiding op een toekomstige baan: “Je bouwt een werkritme op, en leert dingen die je later echt nodig hebt.”

De meest genoemde tip is om gewoon eens een dag mee te lopen. “Dat zegt vaak meer dan honderd woorden,” aldus Thijs. Een meeloopdag geeft een realistisch beeld van het werk en de sfeer, en helpt je bepalen of dit bij je past.

Interesse? Kijk wat mogelijk is

Overweeg je een BBL-traject en wil je weten of het iets voor jou is? Neem gerust contact op of meld je aan voor een meeloopdag. Je hoeft niet meteen alles te weten of kunnen – het belangrijkste is dat je nieuwsgierig bent en graag met je handen werkt. Dan helpen we je stap voor stap op weg.

Artikel delen

linkedin facebook twitter

Lees ook:

Van HR naar hoge golven: Ruths avontuur met het proefvaartteam van Heesen

“Letterlijk een kijkje in onze eigen keuken!” – Ruth is inmiddels bijna drie jaar werkzaam als HR-Assistant bij Heesen Yachts. Maar naast haar werk op kantoor maakt ze af en toe ook letterlijk vaart – als lid…
Lees meerarrow-right

Lees ook:

Ontdek onze nieuwe werken-bij website!

We hebben onze werken-bij website compleet vernieuwd en zijn trots om deze vandaag te lanceren! De nieuwe site biedt niet alleen een frisse en moderne uitstraling, maar vooral ook veel extra informatie over werken bij on…
Lees meerarrow-right

Contact

Heesen Yachts

Rijnstraat 2
5347 KL Oss
The Netherlands

+31 412 66 55 44
careers@heesenyachts.com
  • Oss
    • Design & Development
    • Engineering
    • Procurement & Supply Chain
    • Production
    • Projects & After Sales
    • Sales & Marketing
    • Finance & Control
    • Human Resources
    • Ondersteunende afdelingen
  • Winterswijk
    • Bedrijfsbureau
    • Engineering
    • Montage
    • Ondersteunende afdelingen
    • Production
  • Heesen Academy
  • Studenten & Starters
Copyright Heesen Yachts Sales B.V. © 2025 - All Rights Reserved
Contact- Privacy Policy